ZNOVÍN ZNOJMO 

BÍLÁ VÍNA

0,75l Tramín červený 221,-
  0,2l Tramín červený - rozlévané 68,-

0,75l Rulandské šedé 221,-
  0,2l Rulandské šedé - rozlévané 68,-

0,75l Veltlínské zelené 221,-

0,75l Muškát moravský 221,-


ČERVENÁ VÍNA

0,75l Frankovka 221,-
  0,2l Frankovka - rozlévané 68,-

0,75l Zweigeltrebe 221,-
  0,2l Zweigeltrebe - rozlévané 68,-

0,75l Merlot - země původu Moldávie 221,-

0,75l Modrý portugal 221,-


BÍLÁ VÍNA


0,75l Tramín červený pozdní sběr "Terroir Lacerta viridis" 360,-
Vína označená nálepkou "ZELENÁ JEŠTĚRKA" latinsky LACERTA VIRIDIS jsou vyráběna z hroznů z viničních tratí, které jsou současně i teritoriem vzácné a velmi krásné ještěrky zelené. Ještěrka zelená se v České republice vyskytuje pouze v ekologicky čisté krajině. Ochutnejte bohatý Tramín červený s atraktivní vůní po vyzrálém peckovém ovoci, vánočním koření nebo šeříku. V ústech oceníte mohutnost, čistotu a délku chuťového projevu, jakož i odrůdově charakteristickou kořenitost.


0,75l Sauvignon pozdní sběr "Terroir Lacerta viridis" 360,-
Vína označená nálepkou "ZELENÁ JEŠTĚRKA" latinsky LACERTA VIRIDIS jsou vyráběna z hroznů z viničních tratí, které jsou současně i teritoriem vzácné a velmi krásné ještěrky zelené. Ještěrka zelená se v České republice vyskytuje pouze v ekologicky čisté krajině. Sauvignon z ročníku 2016 se vyznačuje bohatou vůní směřující do "zelených" odstínů, tedy po angreštu nebo hluchavce. V ústech zaujme svou svěžestí, čistotou a délkou chuťového projevu. Oceníte atraktivní příchuť po rynglích a jemnou minerálnost v dochuti.


0,75l Veltlínské zelené pozdní sběr "Ledňáček" 360,-
Ledňáček jako symbol věrnosti, ale i ryzí čistoty vod, symbolizuje i způsob čisté výroby vína. To znamená zchlazení hroznů na 4 °C po dobu několika dnů (tzv. cryomacerace) a dále lisování, odkalení, kvašení - to vše čistě a za studena. Po přivonění se zaradujete z atraktivní a svěží vůně po tropickém ovoci, broskvích nebo narcisech. V chuti potěší svou čistotou, hebkostí, svěžestí a krásně ovocným projevem.


0,75l Rulandské šedé výběr z hroznů 360,-
Po přivonění potěší atraktivní ovocná vůně připomínající broskev nebo ananas. V ústech oceníte čistotu a harmonii chuťového projevu. Uvítáte příchuť po vyzrálé hrušce, meruňce nebo ryngli. Vyzrálost a krása sklizených hroznů se odráží v celém senzorickém projevu tohoto atraktivního vína


0,75l Pálava výběr z hroznů 360,-
Ve vůni zaznamenáte atraktivní tóny po růži, šeříku nebo vyzrálých meruňkách. V ústech oceníte laskavou nasládlost zbytkového cukru a svěžest jarních kyselin. Příchuť po zahradním peckovém ovoci nebo vyzrálých hroznech je doplněna jemnou minerálností na závěr chuťového spektra.

ČERVENÁ VÍNA 


0,75l Svatovavřinecké pozdní sběr 360,-
Po přivonění oceníte mohutnost a bohatost vůně připomínající povidla, tabák nebo kvalitní kávu. Podobně se Vám toto krásné víno představí i v chuti. Přivítáte mohutné tělo s líbivou čokoládovou příchutí a ušlechtilou tříslovinou.


HISTORIE VINAŘSTVÍ ZNOVÍN ZNOJMO


Společnost Znovín Znojmo a.s. patří ke stálicím moravského vinařství. Svou velikostí i produkcí patří v českých poměrech ke středním podnikům. Pro představu uvádíme, že Znovín denně prodá 17.000 lahví. Pokud si představíte graf typu koláče, pak Znovínu patří segment 3,5 % všech vín, která se vypijí v České republice. Znovín Znojmo je výrobcem tradičních odrůdových vín. Vedle rozmanitého sortimentu tradičních odrůdových vín najdete v jejich nabídce také speciality - suché a polosuché pozdní sběry, vína kategorie výběr z hroznů a výběr z bobulí, vína ledová, slámová i šumivá vína - sekty. Vína značky Znovín každoročně získávají řadu prestižních tuzemských a mezinárodních cen.

Nápojový lístek je platný od 17.5.2021 - smluvní ceny s DPH